heading_title

Látkový obrúsok z biobavlny - 5ks, Ružový


  • Výrobca:Bamboolik
  • Kód produktu: Obrúsok z biobavlny
  • Dostupnosť: Skladom

  • 10,55€

Látkový obrúsok z biobavlny


Látkové obrúsky, vyrobené v ČR z biobavlneného mušelínu s GOTS certfikáciou - z extrémne príjemného a veľmi savého materiálu európskeho pôvodu. V domácnosti s bábätkom Vám za žiadnych okolností nesmú chýbať! Povrchov, na ktoré môžete mušelínové obrúsky použiť je mnoho – utriete s nimi povracanie, poslintanú pusinku, aj detský zadoček (môžu poslúžiť ako alternatíva vlhčených obrúskov spolu s umývacím a ošetrujúcim olejčekom Medvídek).
Nepreberné množstvo využití pre látkové obrúsky nájdete tiež v domácnosti bez detí, všade tam, kde bežne používate tradičné papierové obrúsky. Napríklad pri stolovaní. Výborne tiež fungujú ako utierka na okuliare alebo pri leštení zrkadla :-)
Ich používaním šetríte životné prostredie, aj svoju peňaženku.


 


Technické parametre:


Rozmery: 20 x 20 cm


Zloženie: 100% GOTS biobavlna, gramáž 120g/m2


Údržba: Informácie k údržbe: Látkové plienky môžete jednorazovo vyprať na 90oC, častejšie to ale prosím nerobte, bežne perte na 60oC. Deväťdesiatkou plienkam skracujete životnosť, pričom za bežných okolností je 60oC z hygienického hľadiska dostatočných. Sušiť v sušičke plienky môžete.


 


Vedeli ste, že?


  • Certifikácia GOTS znamená, že lepšiu bavlnu už proste nemôžete dostať.
  • Na poliach, kde se táto bavlna pestuje, nesmú byť použité žiadne herbicídy ani pesticídy (ktoré sa bežne používajú behom konvenčného pestovania bavlny). To je dobré ako pre výsledné bavlnené vlákno (neobsahuje reziduá), tak aj pre pôdu, na ktorej sa biobavlna pestuje a pre podzemnú vodu v oblasti.
  • Pôdu na poli je treba šetriť – základnou zásadou pestovania GOTS biobavlny je, že na poli je potrebné striedať plodiny, aby sa pôda příliš nevyčerpala (behom konvenčného pestovania bavlny býva pôda často vysatá takpovediac „do mŕtva“).
  • Behom spracovania plodiny platia prísne pravidlá ohľadne použitého množstva chemikálií, ktorým sú vlákna bavlny vystavené. To je prospešné nielen pre výsledný produkt, ale tiež pre pracovníkov, ktorí s bavlnou pracujú (behom spracovania konvenčnej bavlny sú spracovatelia často vystavení takému množstvu chemických látok, že to môže poškodiť ich zdravie).
  • GOTS garantuje tiež to, že ľudia pracujúci v biobavlnenom priemysle, dostávajú za svoju prácu férovú mzdu.
  • Bamboolikove biobavlnené plienky a obrúsky získali GOTS certifikát na hotový výrobok - to znamená, že okrem materiálu je certifikované, a teda úplne nezávadné tiež farbivo použité na farbenie týchto produktov.


Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
               

Súvisiace produkty

×

Súhlasím so zasielaním newsletterov