heading_title

O nás

Bc. Štefánia Ryšavá

pôrodná asistentka a zakladateľka Be Woman s.r.o


Odkiaľ som?

Pochádzam zo Slovenska z malého mestečka Bardejov, kde som strávila svoje detstvo. Po ukončení vysokej školy som sa presťahovala do väčšieho mesta na východnom Slovensku, mesta Košice. V Košiciach žijem už 10 rokov.


Aká bola moja cesta k tomuto cieľu?


V roku 2010 som ukončila bakalárske štúdium v odbore pôrodnej asistencie. Počas štúdia na vysokej škole, ako som spoznávala toto povolanie som začala mať predstavu o tom akým spôsobom chcem toto povolanie vykonávať. Sprevádzať ženy počas najkrajšieho, ale zároveň niekedy nie ľahkého obdobia sa stalo súčasťou môjho života. Dlho som pracovala na gynekologicko - pôrodníckej klinike, kde som sa stretávala so ženami počas pôrodu, ale aj po pôrode. Ale časom mi chýbal osobnejší a častejší kontakt s mamičkami, ktoré potrebujú a vyhľadávajú pomoc či už po pôrode v oblasti dojčenia a starostlivosti o dieťa. Pri zistení, že mamičkám chýba veľa dôveryhodných informácií som sa rozhodla začať s kurzom Predpôrodnej prípravy. A v rámci kurzu predpôrodnej prípravy sa snažím ustavične vzdelávať, aby som mohla priniesť mamičkám najnovšie produkty na trhu, najnovšie metódy a techniky v oblasti pôrodníctva a starostlivosti o detičky.


Vzdelanie po škole?

Milujem sa učiť nové veci, milujem sa vzdelávať a obohacovať svoju prácu, či už prácu kozmetičky alebo pôrodnej asistentky. Mojím cieľom je priniesť na Slovensko nový pohľad na pôrodné asistentky a ukázať nezastupiteľné miesto pri pomoci mamičkám aj v súkromnej praxi - aby sa pôrodné asistentky nevnímali len ako "sestričky na oddeleniach, pôrodných sálach a ambulanciách", ale, že sa na svoju pôrodnú asistentku môžu obrátiť v ktorejkoľvek fáze svojho materstva napr. aj v oblasti príprav na pôrod a materstvo????


Môj cieľ ?

Mojím cieľom je nájsť rovnako odhodlané pôrodné asistentky, sestry a laktačné konzultantky, ktoré chcú obohatiť svoju prax, ale zároveň naplniť svoje poslanie. Verím, že spoločne vybudujeme veľký tím. Hlavným cieľom je prinášať nové postupy, nové pomôcky, pohľad na pôrodníctvo a hlavne mať čo najviac spokojných rodičov, ktorí budú na pôrod a celé obdobie spomínať s potešením a láskou :)
Prečo a ako vznikla táto spoločnosť alebo značka?

Prvým a hlavným dôvodom je láska k tejto práci, a túto prácu "poslanie" som chcela viac dostať do povedomia okolia a hlavne do povedomia budúcich mamičiek a oteckov. Niekoľko rokov som sa venovala predpôrodným kurzom a moje zistenie z praxe bolo, že pri akomkoľvek probléme nastávajúcich alebo už mamičiek mali obrovský problém nájsť niekoho kto by im v danej chvíli pomohol. Stále to bolo len po nejakej známosti a odporúčaní. Keďže som sama pôrodná asistentka viem, že je kopec šikovných mladých pôrodných asistentiek, sestier alebo laktačných poradkýň, ktoré by sa vedeli kvalitne a profesionálne postarať o týchto rodičov a pomôcť im. Ako ja učím mojich rodičov, že dnešný svet je plný kvalitných informácií a vzdelanie sa posunulo na vysokú úroveň a každý jeden problém je riešiteľný. Verím, že toto je len začiatok a náš tím sa bude postupne rozrastať, aby mohol plniť svoje krásne poslanie.

Verím, že tu nájdete odpovede na svoje otázky a problémy, ale hlavne milý prístup a spokojnosť.

A ako vznikol názov značky?

Názov tejto značky mi posunula moja úžasná sesternica Katka Kučeravá, ktorá sa taktiež chcela pod touto značkou venovať mamičkám po pôrode z fyzioterapeutického hľadiska. Ďakujem jej veľmi pekne a myslím, že tento názov sa úplne hodí pre túto spoločnosť.  Be Woman - buď ženou - šťastnou, spokojnou, vyrovnanou, krásnou a hlavne hrdou mamkou


Bc. Štefánia Ryšavá, zakladateľka Be Woman s.r.o


×

Súhlasím so zasielaním newsletterov